Aktualności
Kto może skorzystać z PUE
Każdy osoba, która:
- ukończyła 13 lat,
- założy konto na PUE i
- potwierdzi swoją tożsamość.
- wgląd do danych zgromadzonych w ZUS,
- przekazywanie dokumentów ubezpieczeniowych,
- składanie wniosków i otrzymywanie na nie odpowiedzi,
- zadawanie pytań i otrzymywanie odpowiedzi z ZUS,
- umawianie się na wizyty w jednostce ZUS.
- możesz sprawdzić swoje dane zapisane na koncie w ZUS,
- masz dostęp do informacji o stanie konta ubezpieczonego,
- masz dostęp do informacji o wystawionych zwolnieniach lekarskich - e-ZLA
- możesz skorzystać z aplikacji ePłatnik, za pomocą której m.in. zgłosisz pracownika do ubezpieczeń, wypełnisz i przekażesz dokumenty rozliczeniowe z wykorzystaniem danych z bazy ZUS,
- możesz złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu i odebrać go na PUE,
- masz dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników - e-ZLA
Zaproponuj zmiany, zgłoś pomysł na nowe zadania!
Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, zaprasza do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok (dalej zwanym „Programem współpracy”).
Propozycje do projektu Programu współpracy można składać od 10 do 25 lipca br.
Program współpracy to dokument programowy, określający zasady polityki realizowanej przez organ administracji publicznej wobec sektora pozarządowego. To w nim znajdują się informacje o celach i formach współpracy, jak również o planowanych środkach finansowych na zlecanie zadań publicznych do realizacji przez organizacje pozarządowe. Program współpracy wskazuje również jakie zadania publiczne w danym roku Samorząd Województwa Mazowieckiego określa jako priorytetowe.
Bądź aktywny! Twoje zdanie sie liczy!
- Punktem wyjścia do składania propozycji do projektu przyszłorocznego Programu współpracy jest program obowiązujący w 2023 roku. Jest on dostępny na stronie > Program współpracy - www.dialog.mazovia.pl.
- Masz szansę na zgłoszenie propozycji nowych zadań publicznych. Dobrze uzasadnij potrzebę ich realizacji, tylko pamiętaj, że zaproponowane zadania muszą się mieścić w katalogu zadań samorządu województwa.
- Możesz zgłosić uwagi do istniejących zapisów, jak też zaproponować zupełnie nowe.
Wypełnij i przekaż nam wypełniony Formularz zgłoszenia propozycji do 25 lipca br. na jeden z wymienionych sposobów:
- na stronie: Program współpracy - www.dialog.mazovia.pl
- e-mailem: organizacyjny@mazovia.pl
- pocztą na adres (decyduje data wpływu do Urzędu):
Biuro Dialogu i Inicjatyw Społecznych
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa
z dopiskiem „Program współpracy 2024”
Więcej informacji:
https://mazovia.pl/pl/bip/komunikaty/zaproszenie-do-wspoltworzenia-rocznego-programu-wspolpracy-wojewodztwa-mazowieckiego-z-organizacjami-pozarzadowymi.html
Szanowni Mieszkańcy,
Gmina Jednorożec pozyskała dofinansowanie w kwocie 10 000,00 zł ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego na realizację zadania pn. Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Jednorożec w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2023". Całkowita wartość zadania wynosi 20 000,00 zł brutto. W ramach ww. środków finansowych Mieszkańcy Gminy Jednorożec będą mieli możliwość skorzystania
z bezpłatnego zabiegu weterynaryjnego kastracji lub sterylizacji swoich psów i kotów oraz rejestracji (czipowania) wprowadzenie nr do bazy danych – Safe Animal.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i prośbom Mieszkańców ww. wsparcie finansowe ma na celu ograniczenie zjawiska bezdomności zwierząt, a w szczególności zmniejszenie niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt, przede wszystkim psów
i kotów właścicielskich w celu zapobiegania bezdomności.
W związku z powyższym Mieszkańcy Gminy Jednorożec zainteresowani sterylizacją psów i kotów, mogą składać zgłoszenia na załączonym formularzu wraz z aktualnym zaświadczeniem o szczepieniu przeciw wściekliźnie. Poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowe można składać osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy w Jednorożcu, pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, lub za pomocą profilu zaufanego.
Termin zgłaszania od 17 lipca 2023 r. do 31 lipca 2023 r. włącznie.
Zabiegi planowane są w terminach od 1 sierpnia 2023 r. do 30 września 2023 r.
Ilość zabiegów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Dokładne terminy i gabinet weterynaryjny, w którym wykonywane będą zabiegi, zostanie wskazany przez Urząd Gminy w Jednorożcu osobom, które zakwalifikują się do programu.
WNIOSEK.pdf POBIERZ
WNIOSEK.doc POBIERZ
zwrotu podatku akcyzowego
zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej
W celu zapewnienia sprawnej obsługi interesantów prosimy o składanie wniosków w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Gminy w Jednorożcu (parter) w godzinach 730 – 1530 w następujących terminach:
Lp. | Nazwa sołectwa | Termin składania wniosku |
1. | Budy Rządowe, Dynak, Nakieł Żelazna Prywatna, Żelazna Rządowa |
1-4 sierpnia 2023 r. |
2. | Parciaki, Olszewka | 7-10 sierpnia 2023 r. |
3. | Połoń, Małowidz | 11-16 sierpnia 2023 r. |
4. | Kobylaki-Czarzaste, Kobylaki-Korysze Kobylaki-Wólka, Ulatowo-Dąbrówka |
17-18 sierpnia 2023 r. |
5. | Ulatowo-Pogorzel , Ulatowo-Słabogóra | 21-22 sierpnia 2023 r. |
6. | Drążdżewo Nowe, Lipa, Obórki | 23-24 sierpnia 2023 r. |
7. | Jednorożec, Stegna | 25-31 sierpnia 2023 r. |
gotówką w kasie urzędu gminy albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
W przypadku nie odebrania zwrotu z kasy w ww. terminie środki zostaną zwrócone na konto Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.
Wójt Gminy Jednorożec
/-/ Krzysztof Andrzej Iwulski
Informujemy, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wójt Gminy Jednorożec. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe wyłącznie w celu wykonania zadań Administratora, które wynikają z przepisów prawa oraz zadań realizowanych w interesie publicznym. Prosimy o zapoznanie się z przysługującymi Pani/Panu uprawnieniami oraz pełną treścią obowiązku informacyjnego dostępnego na stronie www.jednorozec.pl z zakładce RODO lub w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.jednorozec.pl w zakładce RODO.
Jednorożec 07.07.2023 r. więcej
dnia 1 lipca 2023 roku wchodzi w życie ustawa o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji Sołtysa – można pobrać tutaj: USTAWA.
Świadczenie wypłacane będzie przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sołtysom i byłym sołtysom, którzy:
- pełnili funkcję sołtysa na podstawie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym przez okres co najmniej dwóch kadencji, lecz nie mniej niż 8 lat,
- uzyskali odpowiedni wiek: w przypadku kobiet 60 lat, zaś w przypadku mężczyzn 65 lat,
- nie byli skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe popełnione w związku z pełnieniem funkcji sołtysa. Wzór oświadczenia o niekaralności – można pobrać tutaj: Oświadczenie o niekaralności
Do okresu pełnienia funkcji sołtysa wlicza się również okres pełnienia tej funkcji przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, jeżeli osoba ta następnie pełniła funkcję sołtysa na podstawie przepisów z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
Do wniosku o przyznanie świadczenia, należy dołączyć zaświadczenie wydane przez wójta właściwego dla sołectwa, w którym wnioskodawca pełnił funkcję sołtysa, potwierdzające okres pełnienia tej funkcji.
W związku z powyższym Wójt Gminy Jednorożec, na podstawie posiadanych dokumentów będzie wydawał zaświadczenia o pełnieniu funkcji sołtysa.
Aby uzyskać ww. zaświadczenie osoby uprawnione do świadczenia pieniężnego proszone są o złożenie w Urzędzie Gminy w Jednorożcu wniosku o wydanie zaświadczenia, ze wskazaniem, w jakim okresie pełniły funkcję sołtysa w Gminie Jednorożec. Wzór wniosku o wydanie zaświadczenia – można pobrać tutaj: WNIOSEK.
W związku z tym, że ustawa wchodzi w życie od 1 lipca 2023 r. proszę o składanie wniosków o wydanie zaświadczenia po tym terminie.
W przypadku gdyby takie dokumenty nie zachowały się w archiwum Urzędu Gminy w Jednorożcu wydaje postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia ze względu na brak danych potwierdzających okres pełnienia funkcji. Postanowienie to należy dołączyć do wniosku o przyznanie świadczenia.
W takim przypadku zaświadczenie będzie można zastąpić pisemnym oświadczeniem złożonym przez wnioskodawcę o spełnieniu tego wymogu, potwierdzonym pisemnymi oświadczeniami złożonymi przez co najmniej 5 osób zamieszkujących w sołectwie w czasie, w którym wnioskodawca pełnił w nim funkcję sołtysa.
Wzór oświadczenia o spełnieniu wymogu pełnienia funkcji sołtysa przez co najmniej dwie kadencje nie mniej niż 8 lat – można pobrać tutaj: Oświadczenie wnioskodawcy i świadków
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
https://www.krus.gov.pl/artykul/swiadczenie-pieniezne-z-tytulu-pelnienia-funkcji-soltysa/