Przejdź do treści
! UWAGA !
|

Opakowania po środkach ochrony roślin

System zbiórki opakowań PSOR


Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR) - właściciel i koordynator ww. Systemu - zapewnia odbiór opakowań po środkach ochrony roślin toksycznych i bardzo toksycznych dla organizmów wodnych lub ludzi oraz po innych środkach niebezpiecznych, wykorzystywanych w rolnictwie.

System działa zgodnie z przepisami określonymi w ustawie o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Zbiórka opakowań prowadzona jest w całej Polsce przez cały rok. Użytkownicy m. in. środków ochrony roślin bez ponoszenia kosztów mogą wypełnić swój prawny obowiązek poprzez przyniesienie czystych (trzykrotnie wypłukanych) opakowań do punktu sprzedaży, w którym kupili produkty. Punkty sprzedaży otrzymują worki do zbierania opakowań, zasady zbiórki oraz materiały edukacyjne, a operator systemu - firma Remondis - zapewnia odbiór opakowań. Koszty związane z funkcjonowaniem systemu ponoszą producenci i importerzy środków ochrony roślin.

Poniżej znajdują się linki do materiałów filmowych o systemie PSOR (wyłączne prawa autorskie: System Zbiórki Opakowań PSOR):

Jak to się robi - zasady zbiórki opakowań (film na YouTube):
https://www.youtube.com/watch?v=BWOi93O3log

Pomysłowy Rolnik Jan (film na YouTube):
https://www.youtube.com/watch?v=zi82ny1XhCg

Liczy się każde opakowanie (film YouTube):
https://www.youtube.com/watch?v=ZiL9jHReChY

Dodatkowe informacje nt. Systemu PSOR oraz obowiązków wynikających z przepisów dotyczących gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, dostępne są na stronie: www.systempsor.pl

 
wyszukiwarka
szukaj