Aktualności
Już po raz kolejny mieszkańcy Gminy Jednorożec mogą zgłosić kandydaturę osoby, którą chcieliby uhonorować za szczególne zasługi i znaczący wkład pracy w rozwój naszej Gminy oraz wybitną twórczość.
REGULAMIN PRZYZNAWANIA STATUETKI JEDNOROŻCA
1. STATUETKĘ JEDNOROŻCA, zwaną dalej „STATUETKĄ”, przyznaje się osobom fizycznym, organizacjom pozarządowym, przedsiębiorcom, instytucjom rządowym i samorządowym za szczególne zasługi i znaczący wkład pracy dla rozwoju Gminy Jednorożec, integracji światowego ruchu Jednorożca z Mazowszem oraz wybitną twórczość dotyczącą tematyki Jednorożca.
2. STATUETKA może być przyznana także podmiotom zbiorowym.
3. Kandydatów do przyznania STATUETKI mogą zgłaszać Wójtowi Gminy:
1) co najmniej 100 mieszkańców gminy Jednorożec;
2) rady sołeckie na wniosek co najmniej 20 mieszkańców sołectwa;
3) grupa co najmniej 5 radnych, komisja Rady Gminy lub Rada Gminy Jednorożec;
4) organizacje pozarządowe;
5) instytucje administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorcy.
4. Kandydatów opiniowała będzie Kapituła powołana przez Radę Gminy Jednorożec.
5. Członkiem Kapituły z urzędu jest Wójt Gminy.
6. Kapituła w szczególności:
1) opiniuje wnioski o przyznanie STATUETKI;
2) może wystąpić do Wójta Gminy z inicjatywą przyznania STATUETKI.
7. Kapituła po rozpatrzeniu przedstawionych jej wniosków podejmuje uchwały:
1) o pozytywnym zaopiniowaniu wniosku i przyznaniu STATUETKI;
2) stwierdzające, że przedstawiony wniosek nie uzasadnia przyznania STATUETKI;
3) stwierdzające, że wniosek nie może zostać uwzględniony z powodu niezgodności z obowiązującymi przepisami.
8. Kapituła działa na podstawie opracowanego przez siebie Regulaminu pracy.
9. STATUETKĘ przyznaje się jeden raz w roku z okazji uroczystości gminnych.
10. Wyjątkowo ze względu na szczególną potrzebę uhonorowania podmiotu, o którym mowa w ust. 1 i 2, Statuetkę można przyznać więcej niż raz w roku.
11. Wręczenie STATUETKI następuje w uroczystej formie. Wręczenia STATUETKI dokonuje Wójt Gminy Jednorożec. Przewodniczący Kapituły wręcza dyplom.
12. STATUETKA może być przyznana pośmiertnie, wtedy STATUETKĘ wręcza się najbliższej rodzinie osoby zmarłej.
LAUREACI „Statuetki Jednorożca” z poprzednich lat: Anna Urlich, Stanisław Goś, Stanisława Ferenc, OSP Jednorożec, Chór Parafialny w Jednorożcu, Orkiestra Dęta, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Młode Kurpie”, Śp. Józef Jankowski, Sp. Ks. Konstanty Lewandowski, Edward Mordwa, Helena Małkiewicz, Teresa Wojciechowska, Maria Weronika Kmoch, Czesław Wojciechowski, Śp. Mariusz Kaczyński, KGW "Żelaźnianki to Kurpianki" w Żelaznej Rządowej.
Nadleśniczy Nadleśnictwa Parciaki
Nadleśniczy Nadleśnictwa Przasnysz
zapraszają na wernisaż wystawy 100 Lat Lasów Państwowych, który odbędzie się 22 listopada o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum Historycznego w Przasnyszu, ul. Rynek 1 (staromiejski Ratusz). więcej
Program wydarzenia obejmuje:
Warsztaty perkusyjne, prowadzone przez wybitnych muzyków, skierowane są zarówno do początkujących, jak i średnio zaawansowanych uczestników, oferując praktyczne wskazówki, inspirujące opowieści i możliwość doskonalenia technik gry na perkusji i bębnach djemba. Nasi to instruktorzy:
- Bartek „Szopix" Czerniachowski – perkusista z doświadczeniem scenicznym i pasjonat fotografii, podzieli się praktycznymi wskazówkami i opowie o kulisach życia muzyka na trasie.
- Hubert Gasiul – muzyk związany m.in. z zespołem Wilki, pokaże techniki gry na perkusji, omówi style muzyczne i podzieli się doświadczeniem zdobytym w czasie pracy z największymi artystami.
- Mateusz Kacprzak – specjalista od afrykańskich rytmów, poprowadzi warsztaty gry na bębnach djemba, ucząc uczestników tradycyjnych rytmów Afryki Zachodniej.
- Dominik Muszyński – ekspert od integracji muzycznej, wprowadzi uczestników w świat muzykoterapii, gdzie rytm łączy ludzi i otwiera na nowe doświadczenia.
- Polsound, Shure, Tascam – liderzy w branży systemów nagłośnieniowych i studyjnych, prezentujący nowoczesne rozwiązania audio.
- Kapitan Instrumenty Drewniane – rodzinna pracownia tworząca ręcznie unikatowe perkusje i werble z litego drewna, dbająca o jakość i naturalne brzmienie.
- DIG DRUM – producent zestawów perkusji elektronicznych, wykonujący instrumenty na indywidualne zamówienie, które charakteryzują się cichą grą i możliwością dowolnej konfiguracji.
- CASE-ART – firma oferująca skrzynie transportowe typu flight case, dostosowane do specyficznych potrzeb muzyków i branż kreatywnych.
- Lepsza Strona Djembe – wytwórnia, gdzie Paweł Małkowski ręcznie tworzy bębny djembe i inne instrumenty perkusyjne, łącząc tradycję z nowoczesnym podejściem.
Wydarzenie jest częścią „Festiwalu Łomiankowski Groove 2024", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerami wydarzenia są Powiat Warszawski Zachodni, Urząd Miejski w Łomiankach oraz Śląskie Centrum Perkusyjne. Patronat medialny sprawują TVP3 Warszawa, Magazyn Perkusista oraz Radio dla Ciebie.
Szczegółowe informacje o „Drums Open Day 2024" oraz finale konkursu „Drum Master Challenge 2024" znajdują na naszej stronie internetowej pod adresem www.kultura.lomianki.pl. W załączeniu przesyłam materiały graficzne „Drums Open Day 2024".