Aktualności
ZIR.603.2.2021
INFORMACJA WÓJTA GMINY JEDNOROŻEC
W związku z pismem Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Wójt Gminy Jednorożec informuje, że na podstawie art. 112 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, na gruntach leśnych, nieleśnych i wodach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w roku 2021 roku, będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach kolejnego cyklu (lata 2020-2021) Monitoringu gatunków i siedlisk przyrodniczych realizowanego w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ) na zlecenie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ).
Zakres monitoringu gatunków i siedlisk przyrodniczych objętych umowami wraz z liczbą przewidzianych do monitoringu stanowisk dostępny jest pod adresem: http://siedliska.gios.gov.pl/pl/monitoring/zakres/2020-2021. Natomiast lista stanowisk zaplanowanych do monitorowania w latach 2020-2021 wraz z przybliżoną lokalizacją dostępna jest na stronie: http://siedliska.gios.gov.pl/pl/monitoring/lokalizacja-stanowisk.
Szczegółowych informacji o lokalizacji stanowisk wskazanych do monitoringu w poszczególnych umowach może udzielić p. Iwona Müller, i.muller@gios.gov.pl,
tel. 22 574 27 07 – monitoring siedlisk przyrodniczych.
W związku z realizacją wyżej wymienionych zadań informuję właściwe służby oraz właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa o pracach związanych
z wykonywaniem prac w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska, w celu umożliwienia osobom upoważnionym przez poszczególnych Wykonawców do wykonania obserwacji
i pomiarów na stałych powierzchniach obserwacyjnych. Proszę również o życzliwe potraktowanie i udzielenie ewentualnej pomocy wykonawcom monitoringu, w tym związanych z otrzymaniem zezwoleń niezbędnych do przeprowadzenia badań monitoringowych.
Wójt Gminy Jednorożec
/-/ Krzysztof Andrzej Iwulski
Załącznik:
- Dane siedliska przyrodniczego objętego pracami obserwacyjno-pomiarowymi.
Otrzymują:
- Nadleśnictwo Parciaki
- P. Marzena Wilga – Sołtys sołectwa Dynak
- tablica ogłoszeń Urzędu Gminy w Jednorożcu / BIP Urzędu Gminy
- a/a.
Sporządziła: Natalia Tworkowska
tel. (29) 751-70-39
Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji o Projekcie:
W projekcie weźmie udział 120 osób w wieku 18-29 lat z obszaru woj. mazowieckiego (tj. które tu uczą się, pracują lub zamieszkują) z grup:
o osoby zatrudnione na podstawie umowy krótkoterminowej
o osoby pracujące na podstawie umowy cywilnoprawnej
o ubodzy pracujący
z wyłączeniem osób należących do grup docelowych określonych dla trybu konkursowego w Poddziałaniu 1.3.1
Pierwszeństwo udziału przewidziane jest dla osób:
o mających miejsce zamieszkania w rozumieniu Kodeksu Cywilnego w mieście tracącym funkcje społeczno- gospodarcze, tj.: Ostrołęka, Radom, Ostrów Maz., Ciechanów, Gostynin, Pułtusk, Kozienice, Sierpc (co najmniej 48 osób)
o z niskim wykształceniem (co najmniej 24 osoby)
o z niepełnosprawnościami (Zapewniamy swobodny udział w Projekcie osobom z różnym rodzajem niepełnosprawności)
Oferujemy możliwość skorzystania ze wsparcia byłym Uczestnikom z zakresu włączenia społecznego realizowanego w ramach CT 9 w RPO
Działania naszego projektu obejmują aktywizację zawodową Uczestnika, na które składa się:
o Identyfikacja potrzeb i diagnozowanie możliwości doskonalenia zawodowego, identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy (w tym opracowanie IPD) w wymiarze 4 godz./osoba.
o Poradnictwo zawodowe w wymiarze 2 godz./osoba.
o Szkolenie zawodowe zakończone egzaminami, prowadzące do uzyskania kwalifikacji lub nabycia kompetencji lub 3-miesięczny staż zawodowy
o Inne wsparcie, wynikające ze zidentyfikowanych potrzeb Uczestnika
W ramach projektu uczestnikom przysługuje następujące wsparcie dodatkowe:
o Refundacja kosztów dojazdu na wsparcie
o Refundacja kosztów opieki nad dzieckiem do lat 7 i/lub osobą zależną
o Stypendium szkoleniowe
o Stypendium stażowe
Zachęcamy do kontaktu z nami- chętnie udzielimy dodatkowych informacji.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na naszej stronie www.ictszkolenia.pl
Z poważaniem,
Artur Olesiński
tel. 531 074 935
ICT Artur Olesiński
ul. Bieniewicka 53
05-870 Błonie
z wymaganymi dokumentami przyjmuje Centrala ARiMR.
Ideą krótkich łańcuchów dostaw jest współpraca i zbiorowe działanie małych gospodarstw rolnych, ale również niewielkich przedsiębiorstw. Ma to pozytywnie wpływać na lokalny rozwój gospodarczy oraz utrzymywanie ścisłych związków geograficznych
i społecznych między konsumentami a producentami i podmiotami zajmującymi się przetwórstwem. więcej
Wciąż można starać się o dofinansowanie na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Do 29 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o "Premie dla młodych rolników". Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.
więcej
- 1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie zmiana ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie definicji podatników, których identyfikatorem podatkowym jest PESEL.
- Dzięki nowym przepisom urzędy gminy będą mogły nadawać numer PESEL cudzoziemcom na ich wniosek.
- Podatnicy, których identyfikatorem jest PESEL, a którzy do dnia wejścia w życie przepisów posługiwali się NIP, mają 30 dni na zmianę NIP na PESEL.
- Nie będzie już możliwe składanie informacji od płatnika z błędnymi identyfikatorami podatkowymi podatnika (w szczególności chodzi o posługiwanie się szeregiem tych samych cyfr, w tym jedynek i dziewiątek).
WIĘCEJ