Przejdź do treści
! UWAGA !
|
Jesteś tutaj

Z patronem na wesoło

Z patronem na wesoło
2010-05-11

Ksiądz Dariusz Narewski, administrator parafii w Parciakach, to człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. To z jego inicjatywy w niedzielę 9 maja 2010 r. w Parciakach odbył się festyn parafialny. Zorganizowany został z okazji odpustu ku czci św. Stanisława Biskupa Męczennika.

Ksiądz Dariusz Narewski, administrator parafii w Parciakach, to człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. To z jego inicjatywy w niedzielę 9 maja 2010 r. w Parciakach odbył się festyn parafialny. Zorganizowany został z okazji odpustu ku czci św. Stanisława Biskupa Męczennika. Współorganizatorami imprezy byli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Parciakach i Żelaznej Rządowej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Parciakach oraz inni mieszkańcy tejże parafii. Pomocy w zorganizowaniu festynu udzielił również Gminny Zespół Kultury i Sportu w Jednorożcu. Licznie przybyła publiczność, od godziny 13.30 do późnych godzin wieczornych, miała okazję  uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Festyn rozpoczął się piosenką wykonaną przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Parciak oraz serdecznym powitaniem wszystkich gości przez ks. Proboszcza. Następnie pani Jadwiga Berk przybliżyła sylwetkę biskupa Stanisława, a także poinformowała o programie festynu, który poprowadziła nauczycielka Dorota Prusik.

 


Jako pierwsze, na dużej scenie pojawiły się dzieci z miejscowego ośrodka przedszkolnego, które zaśpiewały i zatańczyły w rytm swoich ulubionych piosenek. Bezpośrednio po maluchach wystąpili uczniowie klas I – III z  parciackiej szkoły, którzy  także zaśpiewali kilka piosenek. Następnie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały dziewczęta ze szkoły w Żelaznej Rządowej. Wkrótce po nich na scenie zagrał Paweł Krajewski, akompaniując Justynie Pokojskiej. Dużym zainteresowaniem cieszył się program grupy gimnastycznej Salto z Małowidza. Dziewczęta wykonały interesujące układy gimnastyczne w rytm muzyki grupy Era. Z tej samej miejscowości wokalnie zaprezentowały się Izabela i Maria Małkowskie. Tę część festynu zakończyła śpiewająco Milena Prusik.
W programie imprezy znalazły się konkursy: plastyczny - na karykaturę księdza, wiedzy - o św. Stanisławie Biskupie Męczenniku, wiedzy - o imieniu „Stanisław” oraz ostatni - dotyczący parafii Parciaki. W tym uroczystym dniu nie mogło zabraknąć występów miejscowych grup folklorystycznych. Dlatego też na scenie wystąpiły panie z KGW z Żelaznej Rządowej i Parciak, które zaśpiewały kilka piosenek ludowych. Wkrótce po nich na scenie pojawiły się Magiczne Dziewczyny. Dużo emocji wzbudziła kolejna konkurencja, jaką było przeciąganie liny. W tej rywalizacji naprzeciw siebie stanęły drużyny strażaków z Parciak i Żelaznej. Pomimo gorącego dopingu dla druhów z Parciak, laur zwycięstwa przypadł strażakom Żelaznej.

 


 Następnym punktem programu były skecze uczniów z Parciak.
Ostatnim akcentem festynu były występy zespołów: Linda z Baranowa i Dance Orkiestra z wodzirejem Adamem Prusikiem. Jednak licznie przybyła młodzież z niecierpliwością wyczekiwała zapowiadanego występu gwiazdy wieczoru - zespołu Łukash. Chwilę później zabrzmiała muzyka dance, a na scenie pojawiło się pięciu młodzieńców, którzy rozgrzali zwłaszcza młodszą część widowni. Finałem imprezy była zabawa taneczna, którą poprowadził zespół z Pruskołęki.

 


Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów impreza w Parciakach była prawdziwie niezapomnianym przeżyciem. Publiczność stworzyła wspaniałą atmosferę, dając dowód tego, jak wspaniale potrafi się bawić. Dlatego wszyscy mamy nadzieję, że już w następnym roku ponownie spotkamy się w Parciakach...


    Zbigniew Lorenc

 

Czytano: 33685 razy
wyszukiwarka
szukaj