Gmina Jednorożec zaprasza lokalnych liderów na spotkanie „Liderzy Jednorożca dla czystego powietrza”
Gmina Jednorożec serdecznie zaprasza lokalnych animatorów, przedstawicieli instytucji, organizacji społecznych oraz osoby aktywnie działające na rzecz rozwoju naszej gminy do udziału w spotkaniu „Liderzy Jednorożca dla czystego powietrza”. Wydarzenie odbędzie się 16 grudnia 2025 r. (wtorek) o godz. 14:30 w Urzędzie Gminy w Jednorożcu, ul. Odrodzenia 14.
Spotkanie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą włączyć się w działania na rzecz poprawy jakości powietrza oraz budowania świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. W trakcie wydarzenia uczestnicy poznają najważniejsze założenia mazowieckiej polityki antysmogowej oraz dowiedzą się, jak skutecznie komunikować temat jakości powietrza i zachęcać mieszkańców do proekologicznych działań.
W programie przewidziano m.in.:
- omówienie kluczowych zasad ochrony powietrza na Mazowszu,
- wskazówki dotyczące prowadzenia rozmów z mieszkańcami o czystym powietrzu,
ćwiczenia z wykorzystania języka korzyści i skutecznej komunikacji, - prezentację dostępnych dotacji oraz programów wsparcia,
- pracę warsztatową nad lokalnymi inicjatywami ekologicznymi.
Uczestnicy spotkania będą mieli również okazję wymienić się doświadczeniami, poznać dobre praktyki oraz wspólnie zaplanować działania, które mogą realnie poprawić jakość życia w naszej gminie. Wydarzenie ma na celu wzmocnienie roli lokalnych liderów i zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa w procesie budowania zielonej, zdrowej i przyjaznej mieszkańcom przestrzeni.
Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Mazowsze bez smogu”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027.
Zapraszamy wszystkich, którym zależy na przyszłości naszej gminy i chcą stać się częścią pozytywnej zmiany!


